Serwis_piecyka_Junkers_ZSE_24_4_MFAJunkers Eurostar ZWE 24-3MFK tym razem piecyk w wersji z zamkniętą komorą spalania. 

Serwis wezwano we Wrocławiu do naprawy i ogólnej konserwacji kotła który miał około 12 lat. Model ten a bardzo solidną konstrukcję ale częsty przypadkiem jest wymiana cieknącego bloku hydraulicznego z zaworem trójdrożnym. Niestety producent - firma Junkers nie oferuje w sprzedaży zestawu naprawczego i należy podczas naprawy wymienić całe przyłącze 87170100620.

Podczas serwisu piecyka sprawdzono również filtr mechaniczny na obiegu wody centralnego ogrzewania oraz wymieniono podciekający odpowietrznik automatyczny.

Pozostałe czynności serwisowe podczas standardowej konserwacji takiego piecyka to:

Czyszczenie palnika i elementów zapłonowych, czyszczenie nagrzewnicy - bitermicznego wymiennika ciepła, sprawdzenie filtrów i czujników, czyszczenie wentylatora, weryfikacja poprawności nastaw na zespole gazowym - ciśnienie minimalne i maksymalne, sprawdzenie szczelności gazowej kotła po konserwacji - oraz inne zalecane przez firmę Junkers.

 Naprawa_Junkers_ZSE_24_4_MFA_wymiana_odpowietrznikaCzysty_filtr_C_O_Junkers_ZSE_24_4_MFABrudny_filtr_C_O_Junkers_ZSE_24_4_MFA/Naprawa_Junkers_ZSE_24_4_MFA_wymiana_zaworu_3dtrjdronego_87170100620