Dość dużą awaryjnością w ostatnim czasie na terenie Wrocławia wykazują się zespoły gazowe, tzw. armatura gazowa zamontowana w Junkersie Eurostar ZWE 24-3MFA, ZWE 24-3MFK. Armatura sygnowana logiem producenta Bosch wykonana jest w sposób uniemożliwiający prostą i tanią naprawę. Główną przyczyną jest naturalne zużycie elementów mechanicznych w blisko 15 letnich kotłach. Uszkodzeniu w zespole gazowym Junkersa ulega cewka i zespół się nie otwiera. Brak gazu czyli w konsekwencji brak płomienia na palniku powoduję wystąpienie usterki EA (więcej na jej temat kliknij TU). Niestety koszt nowej armatury do tego modelu Junkersa jest odstraszająco wysoki - na poziomie 1300 pln. 

W naprawie Junkersa ilustrowanej w tym artukule, Klient z Wrocławia dysponował używanym zespołem gazowy - taki też zamontował serwisant. 

Nie podejmyjemy się naprawy zespołów gazowych gdyż są one bezpośrednio odpowiedzialne za bezpieczeństwo działania Junkersa. Serwisant może zmierzyć cewki bez ingerencji w budowę zespołu. Sama wymiana armatury to 30 minut pracy. Po naprawie powinno się zbadać szczelność gazową kotła oraz nastawy mocy minimalnej, maksymalnej i startowej.

naprawa_junkers_ZWE_24_3MFA_ZWE_24_3MFKwymiana_zespolu_gazowego_junkers_ZWE_MFKzespol_gazowy_armatura_gazowa_junkers_ZWE_MFK