Junkers Euroline - jeden z najbardziej popularnych modeli kotłów gazowych tej firmy we Wrocławiu.

Junkers euroline serwis kotla gazowego

Jako kocioł dwufunkcyjny nie wyróżnia się w budowie niczym szczególnym poza wymiennikiem ciepła w całości wykonanym z miedzi. Kody błędów tego modelu piecyka Junkers można poznac w klikając w ten link: Junkers Euroline- kody błędów i usterek. Opisane poniżej wybrane czynności serwisowe to najbardzie istotne elementy przeglądu tego typu urządzeń grzewczych.

Urządzenie nie było konserwowane od kilku lat. Na nagrzewnicy nazbierał się osad który znacznie obniżył sprawność kotła i dodatkowo powodował dramatyczny wzrost produkcji tlenku węgla - czadu. Widoczny na zdjęciu czujnik tlenku węgla okazał się być niesprany. W innym przypadku z pewnością alarmował by o dużym stężeniu tlenku węgla w łazience. Poniżej zdjęcia nagrzewnicy - wymiennika ciepła woda - powietrze - przed i po wykonanym serwisie kotła.

Dodatkowo zdjęcia palnika którego czystość odgrywa kluczową rolę w jakości spalania. Konserwacja tego elementu kotła polega na oczyszczeniu dysz wlotowych gazu i opłukaniu go w całości pod wodą. 


nagrzewnica junkers euroline po serwisie

Nagrzewnica junkers euroline przed czyszczeniem kotlaPalnik junkers euroline po serwisiepalnik junkers euroline przed serwisem 

 

 

 

 

 

 

 


Czujnik wypływu spalin Junkers Euroline

Pomiar prądu jonizacji Junkers EurolineKontrola szczelności gazowej Junkers Euroline WrocławDodatkowe inne czynności serwisowe przy konserwacji tego piecyka to sprawdzenie szczelności gazowej urządzenia po wszelkich regulacjach. Z regóły jest to jedna z ostatnich czynności serwisowych. Dodatkowo kontrola prądu jonizacji oraz czujnika wypływu spalin. Nieodpowiedni prąd może powodować problemy z wykryciem płomienia skutkujące zakłuceniami pracy kotła. Czujnik wypływu spalin w tym przypadku pokryty był dużą ilością kurzu. Skutecznie ograniczał on działanie czujnika tworząc izolację termiczną.

Oczywiście w skład pernego przeglądu, konserwacji w chodzi jeszcze kilka innych czynności serwisowych ale dla potrzeb tego artykułu zostały one pominiętę. Jeżeli chcesz nam zlecić serwis swojego kotła - zadzwoń do serwisu Junkers Wrocław - kliknij TU.