Wielu Klientów serwisu we Wrocławiu korzysta z kotłów kondensacyjnych. Wybierają je Ci, którym zależy na obniżeniu rachunków za gas. Należy pamiętać, że są to kotły tanie w eksploatacji, ale mają drogie części zamienne. Wymagają zatem regularnej konserwacji potwierdzonej analizą spalin.

wymiennik w piecu Buderus Logomax GB022
Wymiennik w piecu Buderus Logomax GB022
serwis pieca Buderus Logomax GB022
Serwis pieca Buderus Logomax GB022

Podczas serwisu czyszczone są palnik i elementy zapłonowe – widoczne na zdjęciu obok. Zabrudzona elektroda jonizacyjna i zapłonowa najczęściej prowadzą do powstawania drobnych awarii na początku okresu grzewczego. Objawia się to kodem błędu 6A opisany w TYM artykule.

Najważniejszy z punktu widzenia Klienta jest proces szczotkowania/czyszczenia wymiennika ciepła który podczas spalania gazu pokrywa się białym, mineralnym, niepalnym osadem. Osad ten działa jak izolator i obniża spawność kotła – generując wyższe koszty ogrzewania. Dodatkowo z czasem osad staje się twardy i ciężki do usunięcia do tego stopnia że brak konserwacji tego modelu przez kilka lat z regóły kończy się wymianą nieodwracalnie uszkodzonego wymiennika.