Beretta Ciao II to najczęściej serwisowany przez nas kocioł tego producenta. Charakteryzuje się niską ceną zakupu i faktem, iż zastosowano w jego budowie bitermiczny wymiennik ciepła. Kocioł jest mało awaryjny, lecz do typowych usterek należy kosztowne uszkodzenie nagrzewnicy. Z naszych doświadczeń serwisowych wynika, iż problem ten pojawia się w wielu egzemplarzach w okresie około 5-7 roku eksploatacji. O ile serwis czy konserwacja kotła przeprowadzane są w odpowiednich odstępach, wyceki z wymiennika są zdiagnozowane zanim doprowadzą do innych uszkodzeń.

Wycieki objawiają się częstymi powolnymi spadkami ciśnienia na instalacji CO - czyli koniecznością częstego uzupełniania wody. Często skutkują również uszkodzeniem izolacji termicznych.

Na zdjęciach poniżej widać zielonkawy nalot na nagrzewnicy - tzw. wymienniku pierwotnym kotła. Krople wody przez wiele miesięcy spływały po obudowie prosto na elektronikę i doprowadził do zwarcia. Gdyby konserwację przeprowadzono szybciej można było uniknąć kosztownej naprawy.

nalot od wycieków z nagrzewnicy pieca Beretta
Zielonkawy nalot na nagrzewnicy kotła Beretta
uszkodzona elektronika pieca Beretta
Uszkodzona elektronika pieca Beretta

Koszty naprawy:

  • nowy wymiennik Beretta Ciao II - cena ok 700 PLN
  • płyta termoizolacyjna Beretta Ciao II – cena 150 PLN
  • płyta elektroniczna Beretta Ciao II – cena 400 PLN
  • robocizna wyceniana indywidualnie
wymiennik ciepła Beretta Ciao II
Nowy wymiennik ciepła