serwis ariston wroclawAriston Clas 24 FF - to kocioł dwufunkcyjny który ma kilka typowych usterek. W opisywanym przypadku wezwano nas na serwis ponieważ klikukrotnie  pojawił się błąd numer 104. Jest to kod usterki związany z ograniczeniem przepływu w obiegu centralnego ogrzewania. Może mieć to związek z osadami w instalacji zbierającymi się na filtrze lub wirniku pompy. W trakcie serwisu warto rozebrać całą grupę pompową i oczyścić elementy ruchome i sitka. Tak też zrobiono i w tym przypadku ale dodatkowo zdemontowano i przypłukano pod wodą wymiennik ciepła.nagrzewnica ariston podczas serwisu 

 

Regularny serwis nagrzewnicy kotła pomaga w  utrzymaniu ekonomii pracy kotła na wysokim poziomie oraz zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji. Jak widać na zdjęciu po prawej stronie nagrzewnica była pokryta dużą ilością osadu. Kolor osadu czarny - sugeruje powstawanie sadzy. Sadza powstaje w takich ilościach przy niedoborze tlenu w procesie spalania. Ostatni serwis tego kotła wykonywaliśmy 2 lata wcześniej. 

Mimo stosunkowo małej ilości kotłów firmy Ariston we Wrocławiu nasz serwis często informowany jest o braku lub trudności w uzyskaniu dostępności usług serwisowych.